Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

KONTAKT

Zdeněk Wambera - Wampi
Nad Závodištěm 2
159 00 Praha 5 - Velká Chuchle

Tel: 728 749 825, 257 940 553

 

Prodejní doba:
Pondělí - pátek: 8 - 16 hod.
Středa: 8 - 17 hod.

 1. Úvod
 2. Tipy k mulčování se sekačkami VIKING
Tipy k mulčování se sekačkami VIKING

Travní sekačky od firmy VIKING, vybavené funkcí pro mulčování, Vám umožňují snadnou a ekologickou péči o trávník, navíc bez starostí s likvidací posečené trávy. Odpadá vyprazdňování sběrného koše na trávu, odpadá nutnost skladovat či odvážet posečenou trávu. A navíc - ideální hnojení pro Váš trávník je tímto postupem plně zajištěno bez nutnosti kupování speciálních hnojiv. Vynikajícím hnojivem je totiž sama tráva, která se při mulčování, na drobno rozmělněná, vrací v průběhu sečení zpět do půdního drnu jako cenný zdroj živin. Ušetříte tak čas, námahu i náklady na hnojiva a můžete si Vaši zahradu zase více užívat, jako místo pro Váš odpočinek.


 

Posečená tráva může bez problémů zůstat na trávníku. Důležité ale je, aby její množství bylo přiměřené a aby byla posečená tráva nadrobno rozmělněna a rovnoměrně rozprostřena po ploše. Pokud jsou tyto podmínky dodrženy, dochází k rychlé mineralizaci obsaženého dusíku. Tím je dusík opět k dispozici rostlinám, a  to s dlouhodobým účinkem. Dobře provedené mulčování tak samo o sobě dostatečně zajišťuje přísun důležitých živin pro zdravý růst hustého a sytě zeleného trávníku.

Tipy k mulčování

Na 1 m2 trávníku naroste za rok přibližně 1,5 - 2 kg travní hmoty. U trávníku s plochou 1.000 m² jsou to tedy 1,5-2 tuny. Likvidace formou ekologického odpadu nebo kompostování přitom není vždy možná. Pokud však budete mulčovat správně, je tento problém vyřešen a přitom ještě dostává Váš trávník tu nejlepší možnou péči. Jaké zásady je tedy při mulčování potřeba dodržovat?

 • Trávník při sečení spojeném s mulčováním sečte poněkud častěji, než jste byli zvyklí u klasického sekání do koše
 • Použijte travní sekačku VIKING. Rozmělní posečený materiál zvlášť jemně a rozprostře jej rovnoměrně bez nežádoucích hromádek.
 • Při sečení by se měla tráva zkrátit asi o třetinu, za sucha méně.
 • Trávu sekejte pokud možno za sucha. Je-li tráva vlhká, pohybujte se pomaleji a sekejte menší část stébla tak, aby nevznikaly chuchvalce.
 • Pracujte vždy s maximálními otáčkami (plný plyn) a dobře nabroušenými noži.
 • Žací skříň častěji kontrolujte a příp. ji vyčistěte od zbytků posečené trávy.
 • Dodržujte překrývání sečených pruhů.
 • Velmi vysoký trávník vždy sekejte postupně, na několikrát.
 • Měňte směr sečení. Tak se tráva lépe zachycuje a posečený materiál je rovnoměrněji rozložen. Dosáhne se stejnoměrný vzhled posečené plochy.


Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz